Plstění ovčí vlny + další moje výtvory

8. listopad 2015 | 18.54 |

 K plstění ovčí vlny jsem se dostala vlastně náhodou, nikdy mě to nějak moc nelákalo, pár výrobků jsem někde na netu viděla, ale nějak mě to nezaujalo. Jednou jsme měli v práci nějakou akci pro děti zaměstnanců a u jednoho stánku prodávali právě náušnice - plstěné kuličky. Tam už se mi docela zalíbily, ale nekoupila jsem si je a pak jsem toho litovala a rozhodla jsem se, že si koupím ovčí rouno a další potřebné věci a podobné náušnice si vyrobím sama.

Na internetu jsem si nakoupila spoustu ovčího rouna, protože jsem se nemohla rozhodnout, mezi tím množstvím krásných barev, dále jsem zakoupila podložku na plstění ve formě molitanového kvádru a několik plstících jehel. Jehly se vyrábí v různých velikostech od xs až po xl. Já si koupila jen s, m, l.  Začíná se tou největší a když to již jde špatně, tak se vymění za menší.

První pokusy nedopadly moc dobře. Suché plstění vlastně spočívá v tom, že si rouno trochu stočíte do kuličky (když děláte plstěnky - plstěné kuličky) a na podložce do rouna ze všech stran pícháte jehlou a otáčíte. V jehle jsou zpětné háčky, které zachytávají vlákna rouna a zaplétají je do sebe. Zjistila jsem,  že plstěnky vypadají lépe, když nejprve plstím suchou metodou - tedy jehlou a ke konci je ještě doladím mýdlem a vodou. Namydlená a mokrá kulička se válí v dlani a tím se ještě více zaplstí a uhladí.

Po několika pokusech jsem se už v plstění zlepšila a troufla jsem si třeba i na medvídka nebo na brože. Zrovna včera jsem asi 8 broží vytvořila. Všechny plstěné vyrobky mám zde: http://www.fler.cz/zbozi?ucat=393585

A tady pár ukázek:

IMG_6220

IMG_8307

IMG_8309

IMG_8306

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře