Jak to nakonec dopadlo s mým otcem

11. červenec 2016 | 20.20 |

 Nějak v zimě jsem tady psala článek o mém otci. O našem vztahu nevztahu a o tom, jak mi na moje narozeniny napsal email. Nebudu prozrazovat, co vše mi psal, ale jedna z věcí byla ta, že by se chtěl se mnou někdy sejít. Já jsem z toho, že se mi ozval, byla úplně vedle, z části mě to dojalo, ale z větší části jsem z toho měla špatný pocit. Nechtěla jsem se s ním sejít, ale bylo mi ho líto. Je to zvláštní bojují ve mně ve vztahu k němu protichůdné pocity. Na jednu stranu je mi ho líto a na stranu druhou chci, aby taky trochu poznal jaké to bylo, když se na mě (teda nás vykašlal). Že si nerozuměl s mojí mámou, to se ještě celkem dá pochopit, ale že si nás pak po rozvodu skoro nevšímal, vzal si nás jen párkrát, tak to už ve mně zanechalo hořkou stopu.

No takže nakonec zvítězil ve mně ten pocit lítosti nad ním a já jsem se rozhodla, že se s ním tedy sejdu. Odepsala jsem mu na email a trochu nesvá čekala na odpověď. Jaké ale bylo moje překvapení, když mi vůbec neodpověděl! Teď už je to půl roku a odpovědi jsem se nedočkala. Nechápu to, asi se bojí se mnou setkat, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale jsem celkem ráda, protože jsem se s ním chtěla sejít jen z lítosti a ne, že bych opravdu chtěla. Vím, že to zní asi ode mě tvrdě, ale nebyl se mnou, když jsem ho potřebovala a pro mě je teď těžké pustit ho do svého života. 

Navíc se mi vybavila jedna věc, která se stala mé sestře. Měla promoci a chtěla tam otce pozvat (nebo možná nechtěla, ale babička - jeho matka ji k tomu přesvědčila) a on s sebou chtěl vzít i svou manželku a možná i syny. Sestra mu teda řekla, že si to nepřeje, ať přijde sám. A on na to, že když nemůže přijít se svou rodinou, tak nepřijde vůbec. A my snad nejsme jeho rodina? Řešila jsem tuhle příhodu i s psychoterapeutem (tam chodím už asi 2 roky, ale začla jsem tam chodit kvůli něčemu jinému, možná se někdy osmělím a něco o tom napíšu) a ten mi řekl, že je jasně vidět, že dává přednost své nové rodině. Když si na tohle vzpomenu, tak mě veškerá lítost přejde.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Jak to nakonec dopadlo s mým otcem hroznetajne 13. 07. 2016 - 09:49
RE: Jak to nakonec dopadlo s mým otcem tlapka 13. 07. 2016 - 21:09