Jak jsem musela převzít zodpovědnost za své zdraví

23. červen 2016 | 19.36 |
› 

 Ještě tak před třemi roky, když jsem šla k lékaři, tak jsem tam šla s takovým tím postojem Něco se mnou udělejte. Dejte mě do pořádku. Hlavně, ale ať já s tím nemám moc práce. Dejte mi nějaké prášky, ať se to spraví samo. Nakonec jsem ale zjistila, že takhle se nevyléčím, Teď mluvím konkrétně o PCOS. Nechci, aby tenhle článek vyzněl tak, že doktoři jsou k ničemu nebo něco podobného. Samozřejmě, že dokáží člověku pomoct. Ale v případě PCOS to většinou tak není. Nikdy mi žádný lékař neřekl, že PCOS je spojený s inzulínovou rezistencí, nebo spíše, že je to příčina PCOS. Vše jsem si musela zjistit sama na internetu. Prostudovala jsem opravdu tak desítky až stovky článků, příběhů žen, lékařských studií. 

Lékaři mi vždy nabízeli jen antikoncepci. Jak už jsem psala, tak mi po ní nebylo dobře a navíc neřeší hlavní problém PCOS. Takže máte pravidelný cyklus (ale falešný, protože je bez ovulace), ale dále Vás ohrožují další komplikace inzulínové rezistence, postupem času se u Vás může třeba rozvinout cukrovka 2. typu, srdeční choroby atd. Někteří doktoři mi řekli, když jsem jim oznámila, že antikoncepci brát nehodlám, že se tedy s touto nemocí nedá nic jiného dělat. Tak jsem si chtě nechtě musela pomoct sama.

Bylo těžké za své zdraví převzít zodpovědnost. Hlavně ze začátku jsem měla pořád pochybnosti, jestli to, co dělám bude fungovat a jestli si tím třeba ještě nepřihorším. Mám na mysli tu PCOS dietu. Doteď ještě občas mám z toho špatný pocit, že dělám něco, co mi neporadil žádný doktor. Od dětství jsem byla zvyklá poslouchat autority a to pro mě doktoři byli, teda jsou, ale už méně. Už je nevidím jako ty, kteří všechno vědí a vadí mi, že se někteří dále nevzdělávají. Nerada bych tím někoho urazila. Pořád mluvím o PCOS. Třeba se vzdělávají v jiných oblastech. Nevím...

Občas si připadám, že jsem na všechno sama, ale na druhou stranu jsem na sebe pyšná, že jsem si sama zlepšila svůj zdravotní stav.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem musela převzít zodpovědnost za své zdraví chaostheory®pismenkuje.cz 25. 06. 2016 - 07:42
RE(2x): Jak jsem musela převzít zodpovědnost za své zdraví deerveru 25. 06. 2016 - 09:06