Článek Co ještě pomáhá na PCOS

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Co ještě pomáhá na PCOS

10. 12. 2016 - 13:59

alkuska: Ahojky, mám stejný problém a stejně jako vám mi pomáhá nízkosacharidová dieta (resp. paleo dieta), po čtyřech měsících jsem shodila 8 kilo a otěhotněla a to jsem do té doby zkoušela několik let všechno možné. A také jsem nejvíc informací našla na zahraničních stránkách, moji lékaři to tak moc neřešili, eventuálně nabídli hormonální léčbu a doporučili shodit, jenže to u PCOS vůbec nejde tak snadno kvůli inzulinové rezistenci, je to jako začarovaný kruh. S paleodietou to šlo samo.

Dobré zkušenosti mám také s inositolem, ale doporučuju si ho objednat čistý ve fromě prášku, jakmile je v kapslích nebo v sáčcích, vychází velmi draho. Při PCOS je totiž doporučená dávka (vyhledala jsem v odborných studiích) 4 g denně, což už opravdu může jít do peněz. Brala jsem ho cca rok před otěhotněním a srovnal mi cyklus, i když k těhotenství mi pomohla až ta dieta (ale kdo ví, možná obojí dohromady...).

Další látka, kterou ale nezmiňujete, je kyselina alfa-lipoová. V odborných studiích také měla zajímavé výsledky, já s ní ale osobní zkušenost nemám.

A drmek mi taky vůbec nepomohl.