Jsem introvert

13. duben 2016 | 19.54 |

 Jsem introvert a vždycky jsem byla. A vždy jsem si kvůli tomu připadala divná a později i méněcenná. Teď už jsem se naučila mít se ráda taková jaká jsem, ale občas ještě mám o sobě pochybnosti.

Začalo to už ve školce. Než abych si hrála s ostatními, tak jsem si radši kreslila, na konci roku jsem měla obrovskou hromadu výkresů. Myslím, že mě i poslali do pedagogicko - psychologické poradny, jestli nemám nějaký problém. Ve škole jsem taky byla tichá, ale pár kamarádek jsem měla. Vždycky mi stačilo mít tak jednu dvě dobré kamarádky než spoustu známých. Když k někomu získám důvěru, tak jsem schopná s ním mluvit o čemkoliv. Bohužel ve škole jsem si prošla šikanou. Částečně asi kvůli své povaze a pak i kvůli svému vzhledu. Vypadala jsem fakt hrozně, byla jsem ostříhaná na ježka, měla jsem silné brýle (teď už naštěstí nosím čočky) a měla jsem hrozný předkus, což ale nedává nikomu právo, aby se mi posmíval. Myslím, že to taky poznamenalo mou důvěru k lidem.

Není to tak, že bych nebyla ráda mezi lidmi. Jen s nimi nemusím být pořád, jsem ráda i sama. A hlavně nemám potřebu stále mluvit. A zjistila jsem, že to spoustu lidí nějakým způsobem irituje. Takže za celý život jsem si vyslechla snad tisíckrát věty typu: Mluv! Proč vůbec nemluvíš? Proč jsi tak tichá? atd. Jsem na tohle už úplně alergická. Radši přemýšlím než mluvím. Když jsem s někým koho znám fakt dobře, tak jsem schopná s ním kecat hodiny, ale takové ty větší kolektivy, to není nic pro mě, tak vždy jen poslouchám, co říkají ostatní. Taky nejsem vůbec dobrá v tom vymyslet rychle nějakou vtipnou hlášku. To na ostatních obdivuju. 

Trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomila, že nejsem divná, ale jsem prostě introvert. Předtím jsem měla hrozné výčitky z toho, že nejsem ukecaná, spontánní a tak.  Občas mě ještě dokáží vytočit poznámkami kolegové v práci. Máme openspace, takže je nás asi 15 lidí pohromadě. Už jen tohle je pro mě vyčerpávající. A ještě se s nimi bavit... Nechápejte mě špatně, není to tak, že bych je neměla ráda,  pracovní věci a sem tam něco osobního s nimi řeším, ale abych jako někteří jiní vykládala hodiny vše o svém životě do podrobností, na to mě fakt neužije. Prostě jsem taková.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jsem introvert chaostheory®pismenkuje.cz 13. 04. 2016 - 21:07
RE: Jsem introvert hroznetajne 14. 04. 2016 - 17:24
RE: Jsem introvert tlapka 16. 04. 2016 - 11:35