Začínám šít

21. březen 2016 | 21.42 |

 Ke třicetinám jsem dostala od mámy šicí stroj. Sice jsem si ho přála, ale na druhou stranu jsem se bála, že mi šít nepůjde, že se to nenaučím, nikdy jsem to nezkoušela. Mám ho doma už tři týdny a kupodivu jsem se s ním už skamarádila a šiju jak o závod. Koupila jsem si několik knih, v některých jsou jen postupy a v některých jsou i střihy. Bude to znít neuvěřitelně ale za ty tři týdny jsem ušila jedny šaty (no dobře spíš rozešila, protože jsem ještě nedokončila začištění rukávů a výstřih taky asi předělám, když už mi to jde líp - ze začátku pro mě bylo strašně těžké šít rovně nebo naopak do zatáčky, prostě aby to šilo, tam kam já chci :-)), pak jsem ušila domácí kalhoty pro sebe a jedny pro syna (ty jeho jsem obkreslila podle tepláků), dvě sukně nařasené s pevným pasem na zip, z toho tu první ještě budu předělávat, pak dvě áčkové sukně a nakonec teď o víkendu dlouhou sukni. Ale navztekala jsem se u toho až až.

Je toho celkem dost, ale bohužel je ještě u všeho vidět, že jsem začátečník. Učím se vše ale sama jen za pomoci knih. Zvlášť se mi líbí kniha Láska na první steh, tam je vše srozumitelně vysvětleno a jsou tam i střihy. No všívání zipu mi ještě nejde, ze začátku jsem to dělala radši v ruce, pak jsem to zkusila i na stroji, ale nic moc, jsem totiž líná dát si do stroje patku na všívání zipu, tak se snažím to zvládnout s tou klasickou.

Docela mě to chytlo, takže teď pořád brouzdám po netu a koukám po látkách, zipech atd. Doufám, že se budu rychle zlepšovat.

Pár fotek mých prvních výtvorů, ale bohužel jen z mobilu, tak kvalita není nic moc

rsz_1dsc_0003_2

rsz_img_9280

rsz_dsc_0002_2

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Začínám šít hroznetajne 22. 03. 2016 - 17:35
RE(2x): Začínám šít deerveru 22. 03. 2016 - 19:27