Můj vztah k otci

23. únor 2016 | 19.15 |

 Moji rodiče se rozvedli když mi bylo pět nebo šest let. Už přesně nevím. Otec si našel milenku, zdravotní sestru, která byla o deset let mladší než moje máma. Mé mámě bylo něco málo přes třicet a jí lehce přes dvacet.  Máma chtěla jeho nevěru přejít, ale on trval na rozvodu.  Takže nechal moji mámu  samotnou se dvěma malými dětmi ( 6 a 4 roky). Se svou milenkou se oženil a odstěhoval se od nás.

Otec si nás měl brát každý druhý víkend. Ale byly jsme u něj všehovšudy asi pětkrát. Dodneška nevím, jestli si nás nechtěl brát nebo mu to zakazovala jeho nová žena. Ale myslím si, že mu to ona zakazovala. Když jsem jednou byly se sestrou u otce doma, tak nám dokonce vynadala, že jí sedíme na peřině. Tuto ženskou nesnáším a nemůžu jí přijít na jméno, vpodstatě nám ukradla otce a ještě si na něj dělala 100% nárok. Dokonce nechtěla ani aby nám koupil dárky k narozeninám, to musel dělat tajně.

Po čase se jim narodil syn a asi po pěti letech další. Já jako malá jsem si myslela, že my se ségrou jsme mu nebyly dost dobré, proto si pořídil jiné děti.

S otcem jsme se občas vídaly u babičky, jeho matky. Vždycky se tak nějak snažila dávat nás dohromady. Ale nelíbí se mi, jak se zachovala k mé mámě. Ten rozvod jí dávala za vinu. Prý kdyby doma líp uklízela a líp se o manžela starala, tak by si jinou nenašel. Vždycky když si na tohle vzpomenu, tak se ve mně vaří krev. Dokonce prý otce i kryla, když se se svou milenkou scházel ještě tajně.

Asi před měsícem, když jsem měla třicetiny mi najednou otec napsal, že mi blahopřeje atd., víc to rozepisovat nechci, ale ten email mě úplně rozbrečel. Ptal se i jestli se někdy nechci sejít, že by si chtěl promluvit. Tak jsem mu napsala, že se někdy vidět můžeme a od té doby se neozval...Nevím co tím sledoval, v podstatě je to pro mě skoro cizí člověk, nevím jak se chová v běžném všedním životě, protože jsem ho vždycky zažila jen na chvilku. Navíc jsem v souvislosti s tímhle řešila i jinou nepříjemnou věc. Máma má kamarádku a ta je taky rozvedená, podobná situace jako u nás, její nejstarší dcera se taky začala v dospělosti scházet s otcem, který na ni předtím kašlal. A ta kamarádka byla hrozně naštvaná a máma to okomentovala slovy, že to ta dcera dělá Vlastě naschvál a vyprávěla to jako úplnou hrůzu. Takže mě hned napadlo, jak by se máma tvářila, kdybych se s otcem začala scházet. Představovala jsem si, že to vezme jako zradu, že se o nás celý život starala a on si pak přijde atd...Byla bych ráda, kdybych vůbec takový věci nemusela řešit a měla rodiče, kteří se mají rádi. Vím, že jsem už dospělá a mám už vlastní dítě, ale tohle mi nějak vadí. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Můj vztah k otci tlapka 27. 02. 2016 - 11:27