Lesní školka

13. únor 2016 | 12.36 |

 Když se řekne lesní školka mnoho lidí si nejspíše představí prostor pro pěstování sazenic stromů. Ale já mám na mysli lesní školku pro děti, kam chodí můj syn. Když jsem musela po mateřské nastoupit zpět do práce a sháněli jsme pro Péťu školku, tak to bylo velmi těžké. Všude bylo obsazeno. Jednoho dne ale přítel zjistil, že blízko našeho bydliště je lesní školka, kde ještě přijímají nové děti.

Tato lesní školka se nachází u lesa, jedná se o velkou oplocenou louku, na které stojí jurta, to je takový přístřešek podobný kruhovému stanu. Jurty si stavěli mongolští kočovníci. Děti v této školce jsou skoro celý den venku v přírodě, do jurty chodí po obědě spát, v létě spí občas na louce. 

Líbí  se mi, že děti vedou k tomu, aby se k sobě chovaly hezky a neposmívaly se jeden druhému, že jsou celý den v přírodě a hrají si v lese, tvoří z různých přírodních materiálů. Sice je školka placená, ale stojí to za to. Pořádají se i různé slavnosti, například při příležitosti letního slunovratu, vynášení Moreny atd. Obědy vaří pro děti sami rodiče a střídají se po 14 dnech, svačiny si děti nosí z domova.

Péťa je ve školce moc spokojený, našel si tam nejlepšího kamaráda, bez kterého nedá ani ránu. Jsem ráda, že jsme ho do této školky přihlásili, ikdyž to nejdřív bylo jen z nouze, protože jsme žádné jiné volné místo nenašli.

Jurta

DSC02510

Každou středu mají děti možnost jezdit na koních. 

DSC_0119

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lesní školka hroznetajne 13. 02. 2016 - 17:37