Hormonální jóga dle Dinah Rodrigues

12. leden 2016 | 20.28 |
› 

 O hormonální józe dle Dinah Rodrigues jsem se poprvé dočetla na internetu, konkrétně v nějaké diskuzi o PCOS. Jedna žena tam psala, jak absolvovala seminář, kde se naučila sestavu hormonální jógy a jak jí to pomohlo vyřešit její problémy s hormonální nerovnováhou. Hledala jsem dále a našla jsem si stránky lektorky Adély Vaculíkové, které se tuto sestavu naučila od Dinah Rodrigues, takže má certifikát a může hormonální jogu učit další ženy. Dinah Rodrigues je brazilka, která tuto sestavu dala dohromady.

Přihlásila jsem se na víkendový seminář. Adéla na mě zapůsobila dobře, je velmi milá. Sestava se skládá ze zahřívacích cviků - to je taková rozcvička, pak je samotné cvičení a úplně nakonec se provádí harmonizace čaker. Ta harmonizace se dělá z toho důvodu, že během cvičení dáte do pohybu energii a nakonec ji musíte dát do rovnováhy. Cvičení je prý více dynamické než normální joga. To nemůžu posoudit, protože tu jsem nikdy necvičila. Když už sestavu dobře umíte zabere Vám tak půl hodinky.

Jak už jsem několikrát psala, já mám také PCOS (syndrom polycystických vaječníků) a tato joga mi pomohla, ale jelikož jsem udělala i velkou změnu ve stravování, tak nevím, jestli mi pomohla joga, změna diety nebo kombinace obojího. Ale hlavní je, že se můj zdravotní stav zlepšil a že nemusím brát umělé hormony.

Hormonální joga by měla pomáhat při těchto a dalších problémech:

-problémy v menopauze

-PCOS

-PMS

-nepravidelná menstruace

-nedostatečná činnost štítné žlázy atd.

Cvičit by se mělo co nejčastěji, nejlépe každý den, ale já poslední dobou stíhám jen 2 - 3x týdně. Každopádně se vždy po cvičení cítím skvěle a uvolněně.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Hormonální jóga dle Dinah Rodrigues míša 05. 06. 2016 - 12:08