Jsem INFP

11. říjen 2017 | 20.57 |

 U Tlapky jsem našla článek o testu MBTI, což je takový hodně přesný test osobnosti. Já jsem si tento test dělala už dříve na nějakých  amerických stránkách a teď jsem ho zkusila znovu na té samé stránce, co Tlapka . Celkem jsem ho zkoušela na různých stránkách asi 4x a vždy se stejným výsledkem. Pokud byste se o sobě také chtěli dozvědět více, můžete to zkusit zde:testosobnosti.zarohem.cz/

Jsem INFP a toto o mně píší:

  • Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
  • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
  • Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.

Tichý citlivý snílek, který fantazíruje o životě v dokonalém světě. Touží po hlubokých vztazích a konat dobro. Má sklony si všechno zpočátku idealizovat.

Zaměstnání se k němu hodí takové, kde nevadí jeho časté výpadky v soustředění (to, co může vypadat jako lenost, jsou pouhé úniky do světa fantazie) a naopak bude využito jeho silně vyvinuté estetické cítění. Není proto zvláštní, že největší spokojenosti dosáhne jako umělec. Zejména básník, spisovatel nebo malíř. Vrozený idealismus pak často může zužitkovat jako aktivista v boji za nejrůznější práva.

Mezi jeho zájmy často patří psychologie, náboženství, esoterie, filosofie, umění. Věří v určitou formu nadpřirozena. Nemá však rád organizované náboženství (davové oslavy, striktní příkazy a zákazy...)

Snílek je z hloubi duše nesobecký a ochotný přinášet velké oběti. Většinu času se nachází buď v období "růžových brýlí" (nekritického obdivu) nebo v období zklamání a smutku. špatně snáší stres, nátlak nebo vyhrožování. Nerad je středem pozornosti a nemá ambice dělat kariéru. Raději pozoruje než aby se zapojil do akce. Často jedná na základě aktuálního popudu či nálady. Nemá rád směrnice, rozvrhy a termíny.

Ve vztazích hledá úplné porozumění, splynutí duší. Je velmi empatický a pozorný k druhým lidem. Neumí říct ne, což vede k tomu, že ho někdy druzí využívají.

No, musím říct, že to na mě sedí úplně přesně. A co Vy, jak jste dopadli?

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Jsem INFP myfantasyworld 12. 10. 2017 - 14:41
RE(2x): Jsem INFP deerveru 12. 10. 2017 - 19:25
RE(3x): Jsem INFP myfantasyworld 13. 10. 2017 - 21:56
RE: Jsem INFP tlapka 14. 10. 2017 - 12:12