Příhoda s myší

7. prosinec 2015 | 20.09 |

 Nedávno jsme zjistili, že máme v domě myš. Nejdříve jsme ji slyšeli jak leze v topení a potom jsme ji i několikrát viděli, jak běží z kuchyně do obýváku. Nastražili jsme na ni tedy pastičky, ale takové ty klecové, kde myš zůstane naživu. Pavel má hrozně rád myši, tak si ji potom chtěl nechat. Uběhlo asi 14 dní a myš se pastičce pořád vyhýbala, i když jsme jí tam přichystali slaninku. 

Jednoho dne jsem vstala a sedla si na pohovku a po chvíli přišel Pavel, sehnul se ke svému batohu, který nosí do práce, popadl ho do rukou a u toho se tvářil jak šílenec.  Vyděsilo mě to, tak jsem se ho ptala, co se děje. A on povídá: "Chytil jsem tu myš, vlezla mi do batohu!"

Myš jsme tedy dali zatím do vany a Pavel pak přinesl z půdy takovou plastovou přenosku po potkanovi Líze, kterou jsme dřív měli. Myš u nás asi 3 dny bydlela, ale jednoho večera se dokázala prokousat plastem a utekla. V přenosce měla krabičku od čaje místo domečku a my jsme zjistili, že nám tam zanechala 4 holátka! Jediný štěstí ale bylo, že neporodila, ještě než jsme ji chytili, protože by nám tu pak pobíhalo 5 myší!

No každopádně matka se k nim už nevrátila. Nejdřív mě napadlo, že bude nejlepší ty malé myšky nějak humánně zabít, protože bez matky nemají šanci na přežití. Ale pak mi jich bylo líto a začala jsem je krmit smetanou do kávy. Nejdříve stríkačkou a pak už stačilo si nalít trochu do dlaně a myšky to vyluxovaly. Jedna z myšek nepřežila první noc, tak jsem ji dala do krabičky a spálili jsme ji v krbu.

Ostatní 3 stále žijí a dokonce už jim rostou chlupy, je jim tak 5 dnů. Až jim bude kolem 14 dnů, tak otevřou oči a už začnou jíst tuhou stravu. Nejdříve jsem je krmila každé dvě hodiny (naštěstí jsem zrovna s nemocným synem doma), teď už jim stačí tak každé 4 hodiny, přes noc nekrmím a snad to nevadí. Přikládám fotku z krmení, bohužel je z mobilu a není kvalitní, ale jen tak pro ilustraci jak je myška malá. Doufám, že je dokážeme vypiplat, Pavel taky pomáhá s krmením.

IMG_20151206_101316

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Příhoda s myší wolfgirl 10. 12. 2015 - 12:54